Nové úpravy v neuzavretých štôlniach nie sú zvykom. Cez šachtu v Dvojitej štôlni pri Modre-Harmónii položili v roku 2014 nadšenci premostenie so zábradlím.
Občianske združenie Ochrana zdravia a životného prostredia sem chcú spolu s Klubom priateľov turistiky predĺžiť jestvujúci banský náučný chodník od Medvedej skaly, a to až k Piesočnému a späť do Harmónie. Banský chodník sa totiž momentálne otvoreným banským dielam vyhýba. Nepatrí k nemu ani neďaleká štôlňa Bartolomej, ktorá je mimoriadne zaujímavá.
Dvojitá štôlňa je relatívne malá, ale takisto stojí za pozornosť. Nachádza sa na výstupe kremencových brál. Je ručne vykresaná, čo svedčí o tom, že je niekoľko storočí stará. Obdobie vzniku však nie je známe.
Tesne po vstupe sa štôlňa rozdeľuje, od čoho je odvodený aj jej názov. Geochemik a geológ Bohuslav Cambel použil vo svojej práci pomenovanie Dvojitá štôlňa na Košičtane (Katzensteim). Opisuje ju ako najsevernejšiu štôlňu Kočištanu.
Celková dĺžka chodieb je asi 40 metrov. Pri poslednej návšteve v apríli 2015 sme tu našli ešte stále zimujúce netopiere: päť kusov podkovárov malých a jedného netopiera obyčajného (myotis myotis).
Ahoj, financovanie nieje na základe pôžičiek a vonkoncom nie súkromných. Časť peňazí sa čerpá z ministerstva kultúry a pri podobných projektov sa žiada o pomoc EU pokiaľ je to nevyhnutné. Pôžičky ako produkt sa nevyžívajú. Článok som čítal aj ja ale bol to omyl a redakcia ammado.sk po mojom upozornení už článok stiahla. Išlo o preklep v názve. Pôžičky napríklad ako ammado alebo iné, sú určené pre fyzické osoby nie občianske združenia. Občianske združenie namiesto pôžičiek využíva dotácie alebo dary.
Pri ochrane tohto kultúrneho bohatstva bolo potrebné financovať projekt prostredníctvom pôžičky tak ako to je uvedené na https://www.ammado.sk v sekcii finančný magazín? Ak sa vyberá vhodná banka, ktorá pôžičku poskytne?